1%-ný poplatok za predčasné splatenie hypoték je zdá sa v nedohľadne… (článok aktualizovaný)

Určite ste zaregistrovali, písal som o tom aj ja, že od 21. marca bude poplatok za predčasné splatenie hypoték len 1% namiesto piatich. Všetko tomu nasvedčovalo. To by ale brat pána prezidenta nemohol vlastniť spoločnosť CFH, ktorá, okrem iného, robí aj hypotekárne úvery a týmto znížením poplatku by sa im znížili zisky. Preto nečakane pán prezident zákon vetoval a vrátil ho do parlamentu, že vraj: “Časť o jednopercentnom limite na poplatok je nezrozumiteľná”.

Uvidíme ako si s tým poradí parlament a nám nezostáva nič iné, len dúfať, že 5%ný poplatok bude naozaj od marca minulosťou.

Aktualizácia (09.12.2015, 17:30), parlament prelomil prezidentovo veto a zákon schválil v plnom znení. Môžme sa teda všetci tešiť na nižší poplatok za predčasné splatenie hypotéky mimo fixácie. Odporúčam vytiahnuť úverové zmluvy zo šanónov a dať si ich prehodnotiť svojmu finančnému sprostredkovateľovi, verím, že v štyroch z piatich úverov starších ako jeden rok bude jeho refinancovanie výraznou úsporou pre klientov.

V prípade záujmu mi môžte zaslať Váš scan úverovej zmluvy (pokojne so zakrytými osobnými údajmi) na mail refinanc@martinisko.eu a ja Vám do 24 hodín zašlem komplexný prepočet výhodnosti prípadného refinancovania.

 

Zdieľať:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Najnovšie články

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Kategórie

Partneri

Scroll to Top