Prečo banka nevyžaduje potvrdenie o príjme?

Určite ste sa už stretli s tým, že banka od Vás pri úvere nežiadala potvrdenie o príjme, ako tomu bolo v minulosti ale len ste na žiadosti podpisom potvrdili, že banka môže nahliadnuť do sociálnej poisťovne a príjem si overiť takýmto spôsobom. A to všetko preto, aby proces urýchlili a klienta odbremenili od návštevy personálneho oddelenia u svojho zamestnávateľa.

Myslíte si, že toto sú tie hlavné dôvody? Tak to teda vôbec. Hlavným dôvodom je to, že pri potvrdení o príjme videli (väčšina bánk) iba Váš príjem za posledné tri mesiace, no pri overovaní cez sociálnu poisťovňu vidia podstatne dlhšie obdobie.

Čo to v praxi znamená? Pokiaľ ste dlhodobo dobrovoľne nezamestnaní, alebo ste zarábali minimálnu mzdu a Váš príjem ste si navýšili len na pár mesiacov a to z dôvodu toho, aby ste si mohli vziať úver, tak po novom už takýto klient takmer nikde neprejde.

Pokiaľ ste v obdobnej situácii, skôr ako podáte v niektorej banke žiadosť, prejdite si možnosti s Vašim poradcom, nezabudnite na to, že každá zamietnutá žiadosť svieti v úverovom registri a sťažuje možnosť získať úver v ďalšej banke.

 

Zdieľať:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Najnovšie články

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Kategórie

Partneri

Scroll to Top