Na Slovensko prichádza ďalšia banka z Ruska

Podľa informácii portálu Lidovky.cz by ku nám mala vstúpiť Alfa Bank a to konkrétne kúpením stratovej banky Zuno, ktorej vlastníkom je doposiaľ Raiffeisen.  Predaj je už prakticky spečatený, keďže na detailoch sa už vraj obe strany dohodli. K ukončeniu procesu chýba už iba pripraviť  zmluvu.

V Česku a na Slovensku má síce Zuno Bank takmer štvrť milióna klientov, ale dokázala rozpožičiavať len malú časť vkladov. V období veľmi nízkych trhových sadzieb má problém nabraté peniaze viac zhodnocovať a nadštandardne úročené vklady musí dotovať.

Po Sberbank by tak na Slovensku a v strednej Európe mohla čoskoro začať pôsobiť ďalšia veľká ruská banka – Alfa Bank, ktorú kontroluje ruský oligarcha, 51 ročný bankár a podnikateľ, Michail Fridman. Avšak kým Alfa Bank sa na príchod na náš trh pripravuje, o Sberbank sa už niekoľko mesiacov šepká, že po prvotných odvážnych plánoch stať sa Slovenskou dvojkou či trojkou (banka plánovala kúpiť ČSOB prípadne TatraBanku) aktuálne uvažuje o odchode zo Slovenska.

 

Zdieľať:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Najnovšie články

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Kategórie

Partneri

Scroll to Top