Dusená šunka za 1,49€ plus poplatok?

Predstavte si, že idete okolo obchodu s mäsom a údeninami a vidíte veľkú reklamu na super mega špica cenu dusenej šunky, pri kúpe 10kg balenia cena len 1,49€ za 100g, plus poplatok. Pozriete sa bližšie a vidíte, že ten poplatok sú 4€ za 10 kíl. Dáva Vám to zmysel? Mne nie… A predstavte si, že jednej nemenovanej banke, ktorá má peknú reklamu s rybičkou, Peťkou a akvárkom, to zmysle dáva.

Táto banka ponúka fixáciu 1,49% aj na 10 ročnú fixáciu, zaplatíte si však za to 4%ný poplatok. Keď to rozrátame na drobné, je to 0,4% ročne a teda výsledná fixácia nám vyjde 1,89%. Slušné, nie? Mať 10 rokov istotu nemennej splátky, za takýto úrok, je fajn. Prečo to skrývať za poplatky?

Skúsme iný príklad, idete na pumpu, a vidíte akciu na benzín. Cena za liter iba 99 centov. Malými písmenami dopísané, platí pri kúpe 10tich litrov a uhradení poplatku 3€.

Alebo, akcia na čokoládovú tyčinku, cena za kus 0,05€. Cena platí pri kúpe 20tich kusov. Pri pokladni Vám bude pripočítaný poplatok 20€, aby ste mohli túto skvelú cenu na 20 kusov využiť.

Chápem zníženú sadzbu podmienenú kúpou ďalšieho produktom napríklad sporiaceho účtu, kreditnej karty, či poistenia, ale dať nižší úrok za cenu poplatku, ktorý ten úrok zvýši?

A pri tom táto kampaň naozaj nie je taká zlá, stačilo by ju prezentovať pravdivo, a to nasledovne:

Fixácia 3 a 4 roky so sadzbou 1,49%.

Fixácia 5rokov so sadzbou 1,65%

Fixácia 6rokov so sadzbou 1,66%

Fixácia 8 rokov so sadzbou 1,74%

Fixácia na 10 rokov so sadzbou 1,89% ročne.

 

Ako by povedal klasik, v transparentnosti je sila. Ale čo sa budem sťažovať, čím zapeklitejšie podmienky v bankách, tým viac práce pre nás finančných sprostredkovateľov, ktorí budeme na tieto chytáky poukazovať.

Zdieľať:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Najnovšie články

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Kategórie

Partneri

Scroll to Top